MAGYAROK EGYIPTOMBAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN

EGYIPTOMBAN ÉLŐ VAGY AZ IDE LÁTOGATÓ MAGYAROK FÓRUMA
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Legutóbbi témák
» Lehet-e és ha igen legyünk-e dupla állampolgárok?
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzomb. Feb. 08, 2014 5:30 am by Fareo

» Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeCsüt. Jan. 23, 2014 12:17 am by Babóca

» bemutatkozás
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeHétf. Márc. 25, 2013 2:22 am by biroandrea

» Vizumok beszerzése
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimePént. Jan. 11, 2013 4:09 pm by Monka

» Bemutatkozás
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimePént. Nov. 23, 2012 12:16 pm by Monka

» Sürgős segítség
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeCsüt. Jún. 14, 2012 9:58 pm by Underhoe

» ATV Hirado interjut ker a forumtagoktol
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeKedd Nov. 22, 2011 5:13 pm by Monka

» Sziasztok!
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzomb. Okt. 08, 2011 2:03 pm by Monka

» Sziasztok!
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Szept. 28, 2011 4:22 pm by Nikolett

Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Top posters
Monka
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_lcapMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_voting_barMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_rcap 
Habiba73
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_lcapMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_voting_barMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_rcap 
Judit
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_lcapMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_voting_barMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_rcap 
Judy
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_lcapMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_voting_barMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_rcap 
anna
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_lcapMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_voting_barMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_rcap 
Fareo
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_lcapMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_voting_barMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_rcap 
Ferrero
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_lcapMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_voting_barMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_rcap 
Reuskaster
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_lcapMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_voting_barMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_rcap 
piramid
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_lcapMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_voting_barMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_rcap 
Beatrix
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_lcapMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_voting_barMilyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? I_vote_rcap 
Április 2024
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeVas. Jan. 11, 2009 12:57 pm

Még nincsen gyerekünk, de elgondolkoztam rajta, hogy nem e lessz sok neki a három nyelv, mi a férjemel magyarul beszélünk otthol, ő meg a családja persze arabul, majd az oviba meg az iskolába angolul...szóval, hogy boldogulnak, tudom ez egyéntől ás képesegektől is függ, ha van valakinek tapasztalata kérem írja meg.
Minden jót
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Habiba73

Habiba73


Hozzászólások száma : 74
Age : 50
Location : Mind kettő M-E
Registration date : 2009. Jan. 20.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: milyen nyelven beszeljunkgyermekeinkkel   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 12:20 am

Mi négy nyelven beszélünk.Az apuci arab és angol.Én magyar és olasz.Nagyon kiváncsiak vagyunk, hogy fog először megszólalni a kis fáraónk.Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Karim310
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 1:26 am

Nagyon aranyos a kis Karim:farao: nőjön nagyra Very Happy
sok örömet és türelmet hozzá.
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 1:36 am

Kívánom, hogy legalább kétszer annyi nyelvet ismerjen mint a szülei Very Happy
De egymásal milyen nyelven beszeltek, mármint mi a közös nyelv a férjedel?
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Habiba73

Habiba73


Hozzászólások száma : 74
Age : 50
Location : Mind kettő M-E
Registration date : 2009. Jan. 20.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 1:38 am

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Th007_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
Habiba73

Habiba73


Hozzászólások száma : 74
Age : 50
Location : Mind kettő M-E
Registration date : 2009. Jan. 20.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 1:42 am

Saját nyelvet használunk.
Én nem beszélek perfekt angolt , Ö meg nem beszél perfekt olaszt.
Igy kialakult egy furi nyelvezet nálunk.Amit nem ért senki sem. HAHAHA
Csak az aki angolul is meg olaszul is tud.
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 1:45 am

Laughing ez nagzon jo Laughing
hat mi is keverjuk az angolt a magyaral es neha szinesitjuk egy kis arabal is
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 1:52 am

A kis Karimel hogy beszéltek kevert nyelven vagy mindenkin az anyanyelven?
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Habiba73

Habiba73


Hozzászólások száma : 74
Age : 50
Location : Mind kettő M-E
Registration date : 2009. Jan. 20.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 1:57 am

Jó , hát mi is a 4-et keverjük egymás közt.
A Karimmal a Mohamed arab+angol , én magyar+olasz.
Nagyon vagány. Shocked
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 2:06 am

cheers
es mennyi idos a kis farao
milyen nyelvu oviba fog majd jarni es kesobb suliba, gondolkoztatok mar rajta?
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Habiba73

Habiba73


Hozzászólások száma : 74
Age : 50
Location : Mind kettő M-E
Registration date : 2009. Jan. 20.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 2:33 am

17-n volt fél éves.Majd olyan nyelvűbe, ahol lakni fogunk akkor éppen.
Most lefekszem.Jó éjt neked és annak is, aki itt volt velünk.
Privibe küldtem a msn cimem.Az emilem pedig Habibah73@tiscali.it



Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Macis_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
klarita

klarita


Hozzászólások száma : 9
Age : 52
Location : cairo
Registration date : 2009. Jan. 06.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Jan. 21, 2009 7:35 pm

ilyen kevert nyelvet en is beszelek a ferjemel amit csak mi ertunk Very Happy nalunk megy az olasz ,roman,magyar ,arab Laughing
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Nyelv   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimePént. Feb. 20, 2009 7:51 pm

t


A hozzászólást katakomba összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 15, 2009 9:27 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimePént. Feb. 20, 2009 8:36 pm

katakomba írta:
Jókat derültem a beírásokon.Én és a férjem magyarok vagyunk, viszont a gyerekünk Kanadai iskolába jár. Tavaly márciusban jöttünk ki. Én, és a fiam egyáltalán nem beszéltünk angolul, csak a férjem. Az óvodában még tanult a fiam arabot is, és most, mikor szeptemberben elsős lett, azt hittem, dobok egy hátast, mert elkezdték a franciát is. Remek. Én egyiket sem beszélem. Szerencsére a fiam már jól beszél angolul, ( én még mindíg nem ), az arabot szereti, bár még nem beszéli, de kezd írni és olvasni, csak nem tudja, hogy mit. és én sem :-). A francia jól megy neki. Összefoglalva, nekünk nem az otthoni beszéd a téma, hanem a házifeladat megoldása. Arabból kezdek becsődölni, keresünk valakit x összegért, aki a házikat legalább angolra lefordítja. A nehézségek ellenére azért örülök, hogy a fiam ilyen előnyoket szerez a nyel területén, Mo-n ezt nem nyomják annyira, szinte sehogy. Most menem kell, mert még meg kell fejtenem az arab háziját. :-) A keresztrejtvény ehhez képest könnyű feladat.
üdv mindenkinek, címemet, skyp...stb megírom, akinek kell.
Gila

Majd biztos hasznara valik egyszer;)
hat mit mondjak nem irigyelek Very Happy jo fejtegetest es kellemes estet flower
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Vendég
Vendég




Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Félreértések a rossz nyelvtudás miatt   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeKedd Feb. 24, 2009 8:45 pm

t


A hozzászólást katakomba összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 15, 2009 9:27 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: 3 nyelv   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeKedd Feb. 24, 2009 8:54 pm

Admin írta:
Még nincsen gyerekünk, de elgondolkoztam rajta, hogy nem e lessz sok neki a három nyelv, mi a férjemel magyarul beszélünk otthol, ő meg a családja persze arabul, majd az oviba meg az iskolába angolul...szóval, hogy boldogulnak, tudom ez egyéntől ás képesegektől is függ, ha van valakinek tapasztalata kérem írja meg.
Minden jót

Szerencsére a gyerekeknek ez nem olyan nagy probléma, mint ahogy azt mi felnőttek gondoljuk. Én tanár vagyok, és amikor megláttam az elsős követelményrendszert, és a 3 nyelvet, haza is akartam utazni. Végeredmény : A gyereknek mind a három nyelv jól megy , szereti, és semilyen problémát nem jelent. Leginkább nekem jelent gondot a sok nyelv. Very Happy Az otthoni iskolába nem hiszem hogy gond lesz a felvétel.
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeKedd Feb. 24, 2009 9:09 pm

katakomba írta:
Tegnap beszéltem egy görög nővel angolul telefonon , ő sem nagyon tudott beszélni, nálam mindenesetre jobban. Ma beszéltem egy marokkói lánnyal telefofon, szintén angolul, ő velem egy szinten van , tehát nagyon húzós. Már csak azt nem tudom, ki-kit hívott meg, hová, és mikor. Mondtam a férjemnek, hívja vissza őket, és mindenkivel tisztázza, mit is beszéltek velem, mert én sokszor mondtam, hogy rendben, miközben semmit sem értettem Very Happy telefonon még nehezebb, mint élőben.

Laughing jaj felldobtad az estemet Laughing en egyszeruben szoktam megoldani, ha valaki nem tud angolul csak arabul es semmi kep nem ertem mit akar mondani, megmondom "a ferjem nincs itthol" ez volt az elsok kozott amit megtanultam es mindig beszokott jonni, vagy elkoszon vagy elmegy Very Happy
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeKedd Feb. 24, 2009 9:13 pm

Szerencsére a gyerekeknek ez nem olyan nagy probléma, mint ahogy azt mi felnőttek gondoljuk. Én tanár vagyok, és amikor megláttam az elsős követelményrendszert, és a 3 nyelvet, haza is akartam utazni. Végeredmény : A gyereknek mind a három nyelv jól megy , szereti, és semilyen problémát nem jelent. Leginkább nekem jelent gondot a sok nyelv. Very Happy Az otthoni iskolába nem hiszem hogy gond lesz a felvétel.[/quote]

Jo ilyeneket hallani es gratulalok az ugyes fiadhoz cheers
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Vendég
Vendég




Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeSzer. Feb. 25, 2009 10:11 pm

Admin írta:
katakomba írta:
Tegnap beszéltem egy görög nővel angolul telefonon , ő sem nagyon tudott beszélni, nálam mindenesetre jobban. Ma beszéltem egy marokkói lánnyal telefofon, szintén angolul, ő velem egy szinten van , tehát nagyon húzós. Már csak azt nem tudom, ki-kit hívott meg, hová, és mikor. Mondtam a férjemnek, hívja vissza őket, és mindenkivel tisztázza, mit is beszéltek velem, mert én sokszor mondtam, hogy rendben, miközben semmit sem értettem Very Happy telefonon még nehezebb, mint élőben.

Laughing jaj felldobtad az estemet Laughing en egyszeruben szoktam megoldani, ha valaki nem tud angolul csak arabul es semmi kep nem ertem mit akar mondani, megmondom "a ferjem nincs itthol" ez volt az elsok kozott amit megtanultam es mindig beszokott jonni, vagy elkoszon vagy elmegy Very Happy

Csak az a baj, hogy a két nő az én ismerősöm volt, és engem kerestek, nem a férjem, így kénytelen voltam csevegni. Vagy makokgni. Próbálok ismerkedni a szülőkkel, de mikor már eljutunk odáig, hogy többet beszélgetünk, netán meglátogatjuk egymást, bizony fejgörcsöt kapok, hogy mit is hallok, vagy mit mondjak. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeCsüt. Feb. 26, 2009 11:40 am

Kellemetlen is az mikor kettesbe vagy valakivel akivel nem beszeltek azonos nyelvet, sajnos en is kerultem ilyen helyzetbe tobbszor is.
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
cris




Hozzászólások száma : 6
Registration date : 2010. Apr. 11.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeHétf. Ápr. 12, 2010 4:17 pm

Sziasztok!
Uj vagyok itt a forumon, s latom, hogy kicsit kevesebben irnak mar ide.
Jo erzes azert tudni, hogy masok is kevert nyelven kommunikalnak a parjukkal es nem vagyok egyedul.
Mi fokent az angolt es az arabot keverjuk, s a nemettel fuszerezzuk, mivel o neki a nemet az jol megy s angol kevesbe.(en meg emellett magyarul s romanul beszelek, de ezt meg csak ritkan hasznaljuk, lassacskan lepesenkent)
Egyebkent azzal kapcsolatban hogy a gyerekkel milyen nyleven is kene beszelni, az a velemenyem, hogy a gyerek minnel korabbal tanul tobb nyelvet annal jobb. A gyerekeknek ez nem okoz gondot. Kulonben az erdelyi magyarok ezt tudjak foleg a vegyes hazzasagok eseteben, altalaban a gyerekek kiskoruktol kezdve beszelik a magyart es a romant. Szoval hajra, a gyerekeknek ebbol csak elonyuk szarmazhat a jovoben. farao
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeHétf. Ápr. 12, 2010 6:55 pm

cris írta:
Sziasztok!
Uj vagyok itt a forumon, s latom, hogy kicsit kevesebben irnak mar ide.
Jo erzes azert tudni, hogy masok is kevert nyelven kommunikalnak a parjukkal es nem vagyok egyedul.
Mi fokent az angolt es az arabot keverjuk, s a nemettel fuszerezzuk, mivel o neki a nemet az jol megy s angol kevesbe.(en meg emellett magyarul s romanul beszelek, de ezt meg csak ritkan hasznaljuk, lassacskan lepesenkent)
Egyebkent azzal kapcsolatban hogy a gyerekkel milyen nyleven is kene beszelni, az a velemenyem, hogy a gyerek minnel korabbal tanul tobb nyelvet annal jobb. A gyerekeknek ez nem okoz gondot. Kulonben az erdelyi magyarok ezt tudjak foleg a vegyes hazzasagok eseteben, altalaban a gyerekek kiskoruktol kezdve beszelik a magyart es a romant. Szoval hajra, a gyerekeknek ebbol csak elonyuk szarmazhat a jovoben. farao

Udvozolek koztunk
(csak ugy zarojelbe megkerdeznem hova valosi vagy? szinten erdelyi? Very Happy )
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
cris




Hozzászólások száma : 6
Registration date : 2010. Apr. 11.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Igen erdelyi(Nagybanya).   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeHétf. Ápr. 12, 2010 7:09 pm

Admin írta:
cris írta:
Sziasztok!
Uj vagyok itt a forumon, s latom, hogy kicsit kevesebben irnak mar ide.
Jo erzes azert tudni, hogy masok is kevert nyelven kommunikalnak a parjukkal es nem vagyok egyedul.
Mi fokent az angolt es az arabot keverjuk, s a nemettel fuszerezzuk, mivel o neki a nemet az jol megy s angol kevesbe.(en meg emellett magyarul s romanul beszelek, de ezt meg csak ritkan hasznaljuk, lassacskan lepesenkent)
Egyebkent azzal kapcsolatban hogy a gyerekkel milyen nyleven is kene beszelni, az a velemenyem, hogy a gyerek minnel korabbal tanul tobb nyelvet annal jobb. A gyerekeknek ez nem okoz gondot. Kulonben az erdelyi magyarok ezt tudjak foleg a vegyes hazzasagok eseteben, altalaban a gyerekek kiskoruktol kezdve beszelik a magyart es a romant. Szoval hajra, a gyerekeknek ebbol csak elonyuk szarmazhat a jovoben. farao

Udvozolek koztunk
(csak ugy zarojelbe megkerdeznem hova valosi vagy? szinten erdelyi? Very Happy )
Vissza az elejére Go down
cris




Hozzászólások száma : 6
Registration date : 2010. Apr. 11.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeHétf. Ápr. 12, 2010 7:12 pm

cris írta:
Admin írta:
cris írta:
Sziasztok!
Uj vagyok itt a forumon, s latom, hogy kicsit kevesebben irnak mar ide.
Jo erzes azert tudni, hogy masok is kevert nyelven kommunikalnak a parjukkal es nem vagyok egyedul.
Mi fokent az angolt es az arabot keverjuk, s a nemettel fuszerezzuk, mivel o neki a nemet az jol megy s angol kevesbe.(en meg emellett magyarul s romanul beszelek, de ezt meg csak ritkan hasznaljuk, lassacskan lepesenkent)
Egyebkent azzal kapcsolatban hogy a gyerekkel milyen nyleven is kene beszelni, az a velemenyem, hogy a gyerek minnel korabbal tanul tobb nyelvet annal jobb. A gyerekeknek ez nem okoz gondot. Kulonben az erdelyi magyarok ezt tudjak foleg a vegyes hazzasagok eseteben, altalaban a gyerekek kiskoruktol kezdve beszelik a magyart es a romant. Szoval hajra, a gyerekeknek ebbol csak elonyuk szarmazhat a jovoben. farao

Udvozolek koztunk
(csak ugy zarojelbe megkerdeznem hova valosi vagy? szinten erdelyi? Very Happy )

Bocsi, kicsit meg uj nekem itt minden, s meg tanulom, hogy mit hogy hasznaljak.

Igen erdelyi vagyok.(Nagybanya)
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitimeHétf. Ápr. 12, 2010 7:15 pm

semmi gond kulonben az elobbi is ertheto volt es most hol eltek?
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?   Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel? Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Milyen nyelven beszéljünk gyermekeinkel?
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Hogyan beszéljünk minél olcsóban az otthoniakal ha nincs internet kapcsolatuk
» Milyen az elet egy muszlim ferfi mellett?
» Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN :: CSALÁD-
Ugrás: