MAGYAROK EGYIPTOMBAN

EGYIPTOMBAN ÉLŐ VAGY AZ IDE LÁTOGATÓ MAGYAROK FÓRUMA

HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés
Latest topics
» Lehet-e és ha igen legyünk-e dupla állampolgárok?
Szomb. Feb. 08, 2014 5:30 am by Fareo

» Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok
Csüt. Jan. 23, 2014 12:17 am by Babóca

» bemutatkozás
Hétf. Márc. 25, 2013 2:22 am by biroandrea

» Vizumok beszerzése
Pént. Jan. 11, 2013 4:09 pm by Monka

» Bemutatkozás
Pént. Nov. 23, 2012 12:16 pm by Monka

» Sürgős segítség
Csüt. Jún. 14, 2012 9:58 pm by Underhoe

» ATV Hirado interjut ker a forumtagoktol
Kedd Nov. 22, 2011 5:13 pm by Monka

» Sziasztok!
Szomb. Okt. 08, 2011 2:03 pm by Monka

» Sziasztok!
Szer. Szept. 28, 2011 4:22 pm by Nikolett

Keresés

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Gy.I.K.
 Keresés
Top posters
Monka

Habiba73

Judit

Judy

anna

Ferrero

Fareo

Reuskaster

heinwilla

piramid

Szeptember 2017
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar

Share | 

Tartózkodási

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Monka
Admin

Hozzászólások száma : 158
Registration date : 2009. Jan. 04.

TémanyitásTárgy: Tartózkodási   Kedd Jan. 06, 2009 1:18 pm

Abban az esetben mikor a férj vagy feleség egyiptomi állampolgár:
Szükséges papirok:
mind a két fél igazolványárol készült másolat, (külföldi állampolgár útleveléről) házasági bizonyitvány legális forditása abban az esetben ha külföldön kötettett (legalizálása az illetékes minisztériumoknal, abban az orszagban ahol megkötetett valamint az egyiptomi konzulátuson), eredeti és másolat, kérvény kitöltése (max 5 évet lehet igényelni), bélyeg megvétele fél éve 204LE volt, két útlevél kép, valamint az egyiptomi állampolgár, alá kell írjon egy pairt amiben kijelenti,hogy ő valóban egyiptomi állampolgár Laughing Várakozási idő kb két hét
Ha valaki más esetekben is tudja az eljárást kérem osza meg velünk, előre is köszönöm.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://magyarokegyiptomban.forumotion.com
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Papírok   Kedd Márc. 03, 2009 9:33 am

Ez sem egyszerű dolog, minket mindíg össze akarnak házasítani, mert úgy könnyebb az ügyintézés, nekem meg mindenáron munkavállalásit akarnak csinálni, pedig nem is akarok dolgozni, de az ügyintézést megkönnyítené nekik. Kb annyi idő, míg elkészülnek a papírok, hogy éppen mindíg már megyünk haza, mire megkapjuk. Évente 2-3 alkalommal játszuk ezt a játékot Very Happy
Monka
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Csüt. Márc. 05, 2009 5:01 pm

katakomba írta:
Ez sem egyszerű dolog, minket mindíg össze akarnak házasítani, mert úgy könnyebb az ügyintézés, nekem meg mindenáron munkavállalásit akarnak csinálni, pedig nem is akarok dolgozni, de az ügyintézést megkönnyítené nekik. Kb annyi idő, míg elkészülnek a papírok, hogy éppen mindíg már megyünk haza, mire megkapjuk. Évente 2-3 alkalommal játszuk ezt a játékot Very Happy

Tudom, jo moka, regebben szinte ket havonta eljatszottam, mar ott tartok, hogy kiraz a hideg ha azt a szot hallom, hogy Mughama affraid csak oda ne
Fareo

Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 09.

TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Hétf. Márc. 21, 2011 3:38 am

Halihó!
Tudna nekem valaki segíteni tartozkodási,ill. lakcímkártya ügyben,hogy és hol lehet azt beszerezni. Ha,még nem mentél férjhez,van lehetőség,hogy a párod bejelentsen a lakcímére,ideiglenesen vagy akár állandóra is. És milyen papirt adnak,vagy az útlevélbe vezetik be ezeket az adatokat? Köszi a válaszokat.
Monka, mi az a Mughama? Smile
farao
Felhasználó profiljának megtekintése
Monka
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Kedd Márc. 22, 2011 3:16 pm

Fareo írta:
Halihó!
Tudna nekem valaki segíteni tartozkodási,ill. lakcímkártya ügyben,hogy és hol lehet azt beszerezni. Ha,még nem mentél férjhez,van lehetőség,hogy a párod bejelentsen a lakcímére,ideiglenesen vagy akár állandóra is. És milyen papirt adnak,vagy az útlevélbe vezetik be ezeket az adatokat? Köszi a válaszokat.
Monka, mi az a Mughama? Smile

farao
Szia,

Kairo kozpontjaba van a Tahrir teren, ott lehet vizumot hosszabitani vagy tartozkodasit igenyelni. Tartozkodast (ami csak egy vizum az utleveledbe (residence visa) csak akkor kapnal ha van munka szerzodesed vagy uzleti partner vagy pl, vagy a ferjed egyiptomi allampolgar (ahol a ferjem igazolvanyat kibocsajtottak azt mondtak h en is igentelhetek igazolvanyt, valoszinu az lehet a lakcimkartya, de nem volt ra szuksegem mindent utlevelel intezek)
Fareo

Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 09.

TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Kedd Márc. 22, 2011 8:53 pm

Szia,

Kairo kozpontjaba van a Tahrir teren, ott lehet vizumot hosszabitani vagy tartozkodasit igenyelni. Tartozkodast (ami csak egy vizum az utleveledbe (residence visa) csak akkor kapnal ha van munka szerzodesed vagy uzleti partner vagy pl, vagy a ferjed egyiptomi allampolgar (ahol a ferjem igazolvanyat kibocsajtottak azt mondtak h en is igentelhetek igazolvanyt, valoszinu az lehet a lakcimkartya, de nem volt ra szuksegem mindent utlevelel intezek)[/quote]

Üdv. Monka!

Ja,azt hívják Mughamának,nem is tudtam,pedig voltunk ott,vízumot hosszabbítani.
A lakcímkártyával kapcsolatban még lenne 1 kérdésem,csak akkor igényelhetek,ha férjnél vagyok? Mert ugye a vőlegényem egyiptomi állampolgár,ha bejelentene magához, én is igényelhetnék,ilyen kártyát-igazolványt,nem tudod? Kösz a választ.
farao
Felhasználó profiljának megtekintése
Monka
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   Kedd Márc. 22, 2011 8:58 pm

Fareo írta:
Szia,

Kairo kozpontjaba van a Tahrir teren, ott lehet vizumot hosszabitani vagy tartozkodasit igenyelni. Tartozkodast (ami csak egy vizum az utleveledbe (residence visa) csak akkor kapnal ha van munka szerzodesed vagy uzleti partner vagy pl, vagy a ferjed egyiptomi allampolgar (ahol a ferjem igazolvanyat kibocsajtottak azt mondtak h en is igentelhetek igazolvanyt, valoszinu az lehet a lakcimkartya, de nem volt ra szuksegem mindent utlevelel intezek)

Üdv. Monka!

Ja,azt hívják Mughamának,nem is tudtam,pedig voltunk ott,vízumot hosszabbítani.
A lakcímkártyával kapcsolatban még lenne 1 kérdésem,csak akkor igényelhetek,ha férjnél vagyok? Mert ugye a vőlegényem egyiptomi állampolgár,ha bejelentene magához, én is igényelhetnék,ilyen kártyát-igazolványt,nem tudod? Kösz a választ.
farao [/quote]
Ha van tartozkodasid akkor esetleg turista vizumal szerintem nem
udv
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Tartózkodási   

Tartózkodási
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics