MAGYAROK EGYIPTOMBAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN

EGYIPTOMBAN ÉLŐ VAGY AZ IDE LÁTOGATÓ MAGYAROK FÓRUMA
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Legutóbbi témák
» Lehet-e és ha igen legyünk-e dupla állampolgárok?
Vízum igénylés Icon_minitimeSzomb. Feb. 08, 2014 5:30 am by Fareo

» Egyiptomban megköttendő házassaghoz szükséges papirok
Vízum igénylés Icon_minitimeCsüt. Jan. 23, 2014 12:17 am by Babóca

» bemutatkozás
Vízum igénylés Icon_minitimeHétf. Márc. 25, 2013 2:22 am by biroandrea

» Vizumok beszerzése
Vízum igénylés Icon_minitimePént. Jan. 11, 2013 4:09 pm by Monka

» Bemutatkozás
Vízum igénylés Icon_minitimePént. Nov. 23, 2012 12:16 pm by Monka

» Sürgős segítség
Vízum igénylés Icon_minitimeCsüt. Jún. 14, 2012 9:58 pm by Underhoe

» ATV Hirado interjut ker a forumtagoktol
Vízum igénylés Icon_minitimeKedd Nov. 22, 2011 5:13 pm by Monka

» Sziasztok!
Vízum igénylés Icon_minitimeSzomb. Okt. 08, 2011 2:03 pm by Monka

» Sziasztok!
Vízum igénylés Icon_minitimeSzer. Szept. 28, 2011 4:22 pm by Nikolett

Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Top posters
Monka
Vízum igénylés I_vote_lcapVízum igénylés I_voting_barVízum igénylés I_vote_rcap 
Habiba73
Vízum igénylés I_vote_lcapVízum igénylés I_voting_barVízum igénylés I_vote_rcap 
Judit
Vízum igénylés I_vote_lcapVízum igénylés I_voting_barVízum igénylés I_vote_rcap 
Judy
Vízum igénylés I_vote_lcapVízum igénylés I_voting_barVízum igénylés I_vote_rcap 
anna
Vízum igénylés I_vote_lcapVízum igénylés I_voting_barVízum igénylés I_vote_rcap 
Fareo
Vízum igénylés I_vote_lcapVízum igénylés I_voting_barVízum igénylés I_vote_rcap 
Ferrero
Vízum igénylés I_vote_lcapVízum igénylés I_voting_barVízum igénylés I_vote_rcap 
Reuskaster
Vízum igénylés I_vote_lcapVízum igénylés I_voting_barVízum igénylés I_vote_rcap 
piramid
Vízum igénylés I_vote_lcapVízum igénylés I_voting_barVízum igénylés I_vote_rcap 
Beatrix
Vízum igénylés I_vote_lcapVízum igénylés I_voting_barVízum igénylés I_vote_rcap 
Április 2024
Hétf.KeddSzer.Csüt.Pént.Szomb.Vas.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Vízum igénylés

Go down 
+3
Fareo
klarita
Monka
7 posters
SzerzőÜzenet
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeKedd Jan. 06, 2009 12:34 pm

Aki Egyiptomban szeretne jönni vízumal kell rendelkeznie, ennek a legegyszerübb beszerzési módja ha megveszük az Egyiptomba érkezésünkkor a repteren 15 dollarért, persze ezt be lehet szerezni az egyiptomi konzulátuson is de egy kicsit dragabb Smile es várni is kell utána.Ezzel a turisztikai vizumal 45 napot tartozkodhatunk itt, de ha többet szeretnenk maradni, két hétel ennek lejárta előt beadhatjuk a hosszabitási kérelmünket a Cairó központjaba a Tahrir téren találhato Mughama nevü intézmenynél (belépünk, egyenest előre, jobbra fel a lépcsőn, az első emeleten balra és egyenest és ott kiválasztjuk a túristaknak szóló ablakot vagy minek nevezem) a földszinten másolatot készitünk az útlevelűnkröl, kitöltjük a kérvényt és veszünk bélyeget, szükségünk lessz két útlevélképre és kb ennyi.
Ha azóta változott valami kérem írják meg, előre is köszönöm.
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
klarita

klarita


Hozzászólások száma : 9
Age : 52
Location : cairo
Registration date : 2009. Jan. 06.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeSzomb. Jan. 10, 2009 11:33 pm

en mikor jotem csak 30 napra kaptam meg a turista vizumot Smile ...de a tobi egyezik ...nem valtozot tuttom szerint Wink
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeVas. Jan. 11, 2009 3:11 am

klarita írta:
en mikor jotem csak 30 napra kaptam meg a turista vizumot Smile ...de a tobi egyezik ...nem valtozot tuttom szerint Wink
Igen 30 nap van feltüntetve a vízumon de még azonkivül van két heted, hogy vagy meghosszabítsd vagy gond nélkül elhagyad az orszagot.
Szóval összesen 44 napot tartozkodhatsz itt ezzel a vízumal. Wink
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeHétf. Márc. 21, 2011 3:55 am

A Cairoi reptéren,ha megérkezünk hol,melyik ablaknál lehet megvenni a vízumot 15 $-ért ,mi van kiírva angolúl,illetve arabúl? Mert sajnos angolúl nem tudok,és arab nyelven se igazodtam el.
Én itt kértem a nagykövetségen,de elég lassú volt az ügyintézés,1 nappal utazás elött adták csak ki,és jóval drágább is. Köszi az infót.
farao
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeHétf. Márc. 21, 2011 8:22 am

Halihó itt is. Vízumot a banki ablakoknál lehet venni, ahol a pénzt is váltják, rögtön az útlevélellenőrzés előtt. Több ablak, mivel mindenféle bank képviselteti magát, de legfeljebb az árfolyamokban van eltérés, a vízum egyforma: egy kis matrica, amit az útlevélbe kell beragasztani. Csak ennyit kell mondani: "I'd like a visa, please" és lecsengetni a $15-t. Egyértelmű, hogy tourist visa, mert ott mást nem is adnak. Minden egyéb vízumot a követségen kell igényelni.
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimePént. Ápr. 01, 2011 3:40 am

Ferrero írta:
Halihó itt is. Vízumot a banki ablakoknál lehet venni, ahol a pénzt is váltják, rögtön az útlevélellenőrzés előtt. Több ablak, mivel mindenféle bank képviselteti magát, de legfeljebb az árfolyamokban van eltérés, a vízum egyforma: egy kis matrica, amit az útlevélbe kell beragasztani. Csak ennyit kell mondani: "I'd like a visa, please" és lecsengetni a $15-t. Egyértelmű, hogy tourist visa, mert ott mást nem is adnak. Minden egyéb vízumot a követségen kell igényelni.

Még 1 vízumos kérdés.
Ha nem retúr,csak egyirányú (oda) repjeggyel rendelkezem,akkor is minden további nélkül vehetek 1 hónapos túrista vízumot 15$-ért a reptéren, vagy akkor nem adnak? Csak a MO-i Egyiptomi követségen lehet kérni,tudja valaki?
farao
Vissza az elejére Go down
Monka
Admin
Monka


Hozzászólások száma : 158
Age : 42
Location : Cairo
Registration date : 2009. Jan. 04.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimePént. Ápr. 01, 2011 5:08 pm

Fareo írta:
Ferrero írta:
Halihó itt is. Vízumot a banki ablakoknál lehet venni, ahol a pénzt is váltják, rögtön az útlevélellenőrzés előtt. Több ablak, mivel mindenféle bank képviselteti magát, de legfeljebb az árfolyamokban van eltérés, a vízum egyforma: egy kis matrica, amit az útlevélbe kell beragasztani. Csak ennyit kell mondani: "I'd like a visa, please" és lecsengetni a $15-t. Egyértelmű, hogy tourist visa, mert ott mást nem is adnak. Minden egyéb vízumot a követségen kell igényelni.

Még 1 vízumos kérdés.
Ha nem retúr,csak egyirányú (oda) repjeggyel rendelkezem,akkor is minden további nélkül vehetek 1 hónapos túrista vízumot 15$-ért a reptéren, vagy akkor nem adnak? Csak a MO-i Egyiptomi követségen lehet kérni,tudja valaki?
farao

IGEN, nem kell retur jegyed is legyen.
Vissza az elejére Go down
https://magyarokegyiptomban.hungarianforum.com
Honey




Hozzászólások száma : 7
Age : 42
Registration date : 2011. Mar. 30.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2011 10:42 am

sziasztok:)) mostanában keveredtem az oldalra, és nagyon örültem neki, h megtaláltalak titeket:) én is hasonló cipőben járok, már 5ször voltam Egyiptomban,és hát az én fejemet is elcsavarta egy egyiptomi fiú...Smile) csak hát elég kilátástalan a helyzetünk, vagyis hát remélem sikerül valami megoldást találnunk arra, hogy ne a skypon "éljünk együtt":/ Smile) néhány infó rolunk...a fiú damanhourban él,Sharm el Sheikhen találkoztunk, ott dolgozott, de most a kinti helyzet miatt sajnos nincs munkája.a fiútestvére Angliában él, feleségül vett egy angol lányt és már van egy kisfiuk is.én Budapesten élek.a kérdésem az lenne, hogy szerintetek ha a testvére küldene neki meghívólevelet, ki tudna költözni Angliába?vagy egyáltalán mi ennek az egész procedúrának a menete?idáig nem akarta elhagyni Egyiptomot, de most már igen, mert nem talál munkát kint, és én is szeretnék Londonba menni, nyelvtanulás szempontjából, és mert remélem hogy ott lehetőségünk lenne a közös életre is.szóval bárki aki meg tudná mondani, hogy mi kell ahhoz hogy Ő el tudja hagyni Egyiptomot,kérem mondja el:) és pl az, hogy ha feleségül venne Kairoban, az megkönnyítené e a dolgot, vagy a házasságkötést inkább kérvényezzük Angliában? köszönöm előre is a segítségeteket:)) Hajni
Vissza az elejére Go down
Judy

Judy


Hozzászólások száma : 40
Registration date : 2011. Jan. 23.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2011 9:00 pm

Szia Hajni,

Udvozollek itt a forumon. Eloszor is azzal kezdenem, h itt a legtobben hasonlo cipoben jarunk, almodozunk Egyiptomrol, es a kint elo szerelmunkrol.
De mivel ez a vizummal kapcsolatos topic, igy inkabb atternek a "Sziasztok" topicra...szoval folyt. kov. a "Sziasztok"-ban.
...

Ezer bocs ha kioktatosra sikerult ez az uzenet, de biztosithatlak, hogy SEMMI rossz szandek nem volt benne. :-)
Vissza az elejére Go down
Judit




Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2011. Feb. 01.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeKedd Ápr. 05, 2011 11:37 pm

Honey írta:
sziasztok:)) mostanában keveredtem az oldalra, és nagyon örültem neki, h megtaláltalak titeket:) én is hasonló cipőben járok, már 5ször voltam Egyiptomban,és hát az én fejemet is elcsavarta egy egyiptomi fiú...Smile) csak hát elég kilátástalan a helyzetünk, vagyis hát remélem sikerül valami megoldást találnunk arra, hogy ne a skypon "éljünk együtt":/ Smile) néhány infó rolunk...a fiú damanhourban él,Sharm el Sheikhen találkoztunk, ott dolgozott, de most a kinti helyzet miatt sajnos nincs munkája.a fiútestvére Angliában él, feleségül vett egy angol lányt és már van egy kisfiuk is.én Budapesten élek.a kérdésem az lenne, hogy szerintetek ha a testvére küldene neki meghívólevelet, ki tudna költözni Angliába?vagy egyáltalán mi ennek az egész procedúrának a menete?idáig nem akarta elhagyni Egyiptomot, de most már igen, mert nem talál munkát kint, és én is szeretnék Londonba menni, nyelvtanulás szempontjából, és mert remélem hogy ott lehetőségünk lenne a közös életre is.szóval bárki aki meg tudná mondani, hogy mi kell ahhoz hogy Ő el tudja hagyni Egyiptomot,kérem mondja el:) és pl az, hogy ha feleségül venne Kairoban, az megkönnyítené e a dolgot, vagy a házasságkötést inkább kérvényezzük Angliában? köszönöm előre is a segítségeteket:)) Hajni

Szia Hajni,

Örülök, hogy itt is találkozunk és sikerült eligazodnod a fórumon!!! Smile
Szerintem jó ötlet lenne, hogyha a testvére hívná meg, kérdés az, nem fogja e pont ez zavarni a vízumelbírálást végzőket... ? ...
Hm. Olvass utána, kérdezd meg a házasság témát, mert "mi" már odáig vagyunk meg vissza itt a fórumon, mennyire nem egyszerűen zajlik ez az egész procedúra . . .

Judit
Vissza az elejére Go down
Honey




Hozzászólások száma : 7
Age : 42
Registration date : 2011. Mar. 30.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeSzer. Ápr. 06, 2011 9:01 am

Judy írta:
Szia Hajni,

Udvozollek itt a forumon. Eloszor is azzal kezdenem, h itt a legtobben hasonlo cipoben jarunk, almodozunk Egyiptomrol, es a kint elo szerelmunkrol.
De mivel ez a vizummal kapcsolatos topic, igy inkabb atternek a "Sziasztok" topicra...szoval folyt. kov. a "Sziasztok"-ban.
...

Ezer bocs ha kioktatosra sikerult ez az uzenet, de biztosithatlak, hogy SEMMI rossz szandek nem volt benne. :-)

szia:)) semmi gáz, szükségem is van az oktatásra, mert még mindig nehezen igazodom el az oldalon:)))) azért gondoltam h a vízumigényléshez írnék, mert arról szerettem volna kutakodni, de végigolvasom a többi topicot is, és remélem találkozunk a sziasztoknál...Wink))) köszi pusz:))
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeSzer. Ápr. 06, 2011 3:32 pm

Szia Honey!
Amiről írok Neked, félig vízumos, félig házasságos dolog.
Ha a barátod Angliába készül, azt neki kell lejátszania az angol hatóságokkal, Te nem tudsz benne segíteni, mert nem brit állampolgár vagy. Vegye fel a kapcsolatot a kairói Brit Nagykövetséggel: http://ukinegypt.fco.gov.uk/en/ , a tesója pedig keresse meg a UK Immigration-t. Vízumról és bevándorlásról csak ők tudnak tájékoztatást adni.
Az Angliában kötendő házassághoz szükséges papírokról csak angliai anyakönyvi hivataltól tudsz érdeklődni (esetleg a pesti Brit Követségtől), sem Mo.-nak, sem Egyiptomnak nincs köze hozzá. A barátod tesójának esete azért is más, mert ő angol lányt vett el (feltételezem brit állampolgár a hölgy), tehát az egyik házasulandó országában történt a házasságkötés. Ti meg két külön ország állampolgárai lennétek egy harmadik országban, épp ezért az angliai házasságkötés sem egyszerű dolog, mert Te, mint uniós állampolgár simán repkedhetsz vízum nélkül Európa egyik feléből a másikba, de ettől még nem leszel brit állampolgár, hanem ugyanolyan külföldi maradsz. Ráadásul ha itthon a saját önkormányzatodnál nem jelented be, hogy külföldön tartózkodsz (ilyenkor azt hiszem új lakcímkártyát állítanak ki), akkor Mo-on állandó lakóhellyel rendelkező állampolgár maradsz és a londoni Magyar Követség sem fog semmilyen házassághoz szükséges igazolást vagy tanúsítványt Neked kiállítani. Csak akkor teszik, ha a magyar állampolgár állandó lakóhelye külföldön van. Egyébként pedig visszaküldenek a saját városod önkormányzatához.
Ha előbb összeházasodtok Kairóban, utána már lehet érdeklődni a pesti Brit Követségen is, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy az uniós állampolgár harmadik országbeli házastársa beutazhasson Angliába, illetve ott tartózkodásra jogosult legyen.
Sok szerencsét!
Vissza az elejére Go down
Honey




Hozzászólások száma : 7
Age : 42
Registration date : 2011. Mar. 30.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeSzer. Ápr. 06, 2011 4:58 pm

Ferrero írta:
Szia Honey!
Amiről írok Neked, félig vízumos, félig házasságos dolog.
Ha a barátod Angliába készül, azt neki kell lejátszania az angol hatóságokkal, Te nem tudsz benne segíteni, mert nem brit állampolgár vagy. Vegye fel a kapcsolatot a kairói Brit Nagykövetséggel: http://ukinegypt.fco.gov.uk/en/ , a tesója pedig keresse meg a UK Immigration-t. Vízumról és bevándorlásról csak ők tudnak tájékoztatást adni.
Az Angliában kötendő házassághoz szükséges papírokról csak angliai anyakönyvi hivataltól tudsz érdeklődni (esetleg a pesti Brit Követségtől), sem Mo.-nak, sem Egyiptomnak nincs köze hozzá. A barátod tesójának esete azért is más, mert ő angol lányt vett el (feltételezem brit állampolgár a hölgy), tehát az egyik házasulandó országában történt a házasságkötés. Ti meg két külön ország állampolgárai lennétek egy harmadik országban, épp ezért az angliai házasságkötés sem egyszerű dolog, mert Te, mint uniós állampolgár simán repkedhetsz vízum nélkül Európa egyik feléből a másikba, de ettől még nem leszel brit állampolgár, hanem ugyanolyan külföldi maradsz. Ráadásul ha itthon a saját önkormányzatodnál nem jelented be, hogy külföldön tartózkodsz (ilyenkor azt hiszem új lakcímkártyát állítanak ki), akkor Mo-on állandó lakóhellyel rendelkező állampolgár maradsz és a londoni Magyar Követség sem fog semmilyen házassághoz szükséges igazolást vagy tanúsítványt Neked kiállítani. Csak akkor teszik, ha a magyar állampolgár állandó lakóhelye külföldön van. Egyébként pedig visszaküldenek a saját városod önkormányzatához.
Ha előbb összeházasodtok Kairóban, utána már lehet érdeklődni a pesti Brit Követségen is, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy az uniós állampolgár harmadik országbeli házastársa beutazhasson Angliába, illetve ott tartózkodásra jogosult legyen.
Sok szerencsét!



hát szép kilátásoknak nézünk elébe...Very Happy :/ köszönöm az infot Ferrero, továbbítom neki este.gyanítom nem csak én fogom kitépni a hajamat...hihi
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeSzer. Ápr. 06, 2011 10:25 pm

Ferrero írta:
Szia Honey!
Amiről írok Neked, félig vízumos, félig házasságos dolog.
Ha a barátod Angliába készül, azt neki kell lejátszania az angol hatóságokkal, Te nem tudsz benne segíteni, mert nem brit állampolgár vagy. Vegye fel a kapcsolatot a kairói Brit Nagykövetséggel: http://ukinegypt.fco.gov.uk/en/ , a tesója pedig keresse meg a UK Immigration-t. Vízumról és bevándorlásról csak ők tudnak tájékoztatást adni.
Az Angliában kötendő házassághoz szükséges papírokról csak angliai anyakönyvi hivataltól tudsz érdeklődni (esetleg a pesti Brit Követségtől), sem Mo.-nak, sem Egyiptomnak nincs köze hozzá. A barátod tesójának esete azért is más, mert ő angol lányt vett el (feltételezem brit állampolgár a hölgy), tehát az egyik házasulandó országában történt a házasságkötés. Ti meg két külön ország állampolgárai lennétek egy harmadik országban, épp ezért az angliai házasságkötés sem egyszerű dolog, mert Te, mint uniós állampolgár simán repkedhetsz vízum nélkül Európa egyik feléből a másikba, de ettől még nem leszel brit állampolgár, hanem ugyanolyan külföldi maradsz. Ráadásul ha itthon a saját önkormányzatodnál nem jelented be, hogy külföldön tartózkodsz (ilyenkor azt hiszem új lakcímkártyát állítanak ki), akkor Mo-on állandó lakóhellyel rendelkező állampolgár maradsz és a londoni Magyar Követség sem fog semmilyen házassághoz szükséges igazolást vagy tanúsítványt Neked kiállítani. Csak akkor teszik, ha a magyar állampolgár állandó lakóhelye külföldön van. Egyébként pedig visszaküldenek a saját városod önkormányzatához.
Ha előbb összeházasodtok Kairóban, utána már lehet érdeklődni a pesti Brit Követségen is, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy az uniós állampolgár harmadik országbeli házastársa beutazhasson Angliába, illetve ott tartózkodásra jogosult legyen.
Sok szerencsét!

Helló Ferrero!
Bocs,ha rossz helyre írok,de 1 mondatod megragadott az előző írásodból.

" Ráadásul ha itthon a saját önkormányzatodnál nem jelented be, hogy külföldön tartózkodsz (ilyenkor azt hiszem új lakcímkártyát állítanak ki), akkor Mo-on állandó lakóhellyel rendelkező állampolgár maradsz "

Azután érdeklődnék,hogyha hosszabb időre külföldre készülök,max. 1 év,kairóban lennék(laknék a barátomnál-vőlegényemnél),akkor még most majd indulás elött ezt be kell jelentenem az önkormányzatnál,és csinálnak vmi ideiglenes lakcímigazolványt,jól értem? Ja,és kell vmi hivatalos igazolást vinni nekik erről,mert az sajnos nekem nincs. Azt se tudom mit kérnének,tudtok erről bővebb felvilit adni? Köszi.
Üdv.
farao
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeCsüt. Ápr. 07, 2011 12:49 am

Kicsit kiegészíteném az előző hozzászólásomat.
A londoni Magyar Követség honlapján találtam az alábbi tájékoztatót a házasságkötésről, de a kairóiak is ezt írták nekem emailben anno:
Amennyiben a magyar állampolgár lakóhelye külföldön van – tehát nem minősül Magyarországon élő magyar állampolgárnak (pl. külföldi letelepedését a magyar hatóságnak bejelentette, személyi igazolványát és lakcímkártyáját leadta, vagy soha nem élt Magyarországon) – a tanúsítványt az illetékes magyar konzuli tisztviselő állítja ki.
A lakóhely változtatást a kiutazás előtt az Okmányirodában a lakcímbejelentő lapon lehet megtenni, vagy a konzulátuson a kiutazás után. Kétféle mód közül lehet választani: „külföldi letelepedés” vagy „ideiglenes külföldön tartózkodás bejelentése”.
A külföldön történő letelepedési szándék bejelentésekor a magyar állampolgárnak le kell adnia a személyazonosító igazolványát és a lakcímkártyáját, mert azok hatóságilag bevonásra kerülnek (a szavazati jog is szünetel). Ebben az esetben külföldön élő magyar állampolgár lesz külföldi lakóhellyel. ---> tehát a házassági tanúsítványt kiállítja a követség
Az ideiglenes külföldön tartózkodást akkor kell bejelenteni, ha annak előrelátható időtartama a három hónapot meghaladja. Három hónapon túl külföldön tartózkodik az a személy, akinek a Magyar Köztársaság területén bejelentett lakóhelye (tartózkodási helye) van, de átmenetileg külföldön tartózkodik. (A személyit nem kell leadni, de tudomásom szerint a lakcímkártyát kicserélik egy olyanra, amin semmilyen cím nem szerepel). A magyar hatóságok kézbesítéseiket, értesítéseiket változatlanul a magyarországi bejelentett lakcímre küldik. Magyarországra történő végleges visszatérés esetén a külföldi tartózkodás megszűnését szintén a lakcímbejelentő lapon kell bejelenteni, ekkor a kitöltés indokaként a „visszatérés ideiglenes külföldön tartózkodásból” rovatot kell megjelölni. ---> ebben az esetben nem tudom, hogy a házassági tanúsítványt kiállítja-e a követség (szerintem nem, mert az állandó lakóhely Mo-on marad, de ez csak az én logikám, meg kell tőlük kérdezni)
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeHétf. Ápr. 18, 2011 10:05 pm

Ferrero írta:
Kicsit kiegészíteném az előző hozzászólásomat.

Az ideiglenes külföldön tartózkodást akkor kell bejelenteni, ha annak előrelátható időtartama a három hónapot meghaladja. Három hónapon túl külföldön tartózkodik az a személy, akinek a Magyar Köztársaság területén bejelentett lakóhelye (tartózkodási helye) van, de átmenetileg külföldön tartózkodik. (A személyit nem kell leadni, de tudomásom szerint a lakcímkártyát kicserélik egy olyanra, amin semmilyen cím nem szerepel). A magyar hatóságok kézbesítéseiket, értesítéseiket változatlanul a magyarországi bejelentett lakcímre küldik. Magyarországra történő végleges visszatérés esetén a külföldi tartózkodás megszűnését szintén a lakcímbejelentő lapon kell bejelenteni, ekkor a kitöltés indokaként a „visszatérés ideiglenes külföldön tartózkodásból” rovatot kell megjelölni. ---> ebben az esetben nem tudom, hogy a házassági tanúsítványt kiállítja-e a követség (szerintem nem, mert az állandó lakóhely Mo-on marad, de ez csak az én logikám, meg kell tőlük kérdezni)

Sziasztok!

Még egy félmondat a lakcímmel kapcs.
Ha,konkrétan tudom a völegényem kinti címét,ahol állandóan lakni fogok,amig ott tartózkodom (kb. 1 év),akkor azt itt a lakcímbejelentő-kijelentő lapon Very Happy be lehet írni,megadni,hogy ne csak 1 üres lakcímigazolvány kártyát kapjak? Van erről valakinek tapasztalata,információja? Köszi a választ.
farao
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeKedd Ápr. 19, 2011 12:26 am

Szia Fareo,
Amikor bejelented az ideiglenes tartózkodást, nem kell beírni a külföldi címet, ez le van írva a bejelentőlap hátulján is a kitöltési útmutatóban. A magyar államnak nincs köze a te kinti címedhez, ezért nem fogsz tőlük olyan lakcímkártyát kapni, amin külföldi cím szerepel. Az, hogy nincs kitöltve magyar lakcímmel, jelzi, hogy a magyar állampolgár külföldön tartózkodik. Ha pedig letelepedsz külföldön, akkor pedig magyar lakcímkártyád sem lesz, mert bevonják.
Ez fordítva is így van. Egyiptom sem fog neked magyarországi lakcímmel lakcímkártyát kiállítani, neki sincs köze a magyar címekhez.
Ha mindenáron egyiptomi lakcímkártyát szeretnél, azt kint kell intézni.
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeKedd Ápr. 19, 2011 12:48 am

Ferrero írta:
Szia Fareo,
Amikor bejelented az ideiglenes tartózkodást, nem kell beírni a külföldi címet, ez le van írva a bejelentőlap hátulján is a kitöltési útmutatóban. A magyar államnak nincs köze a te kinti címedhez, ezért nem fogsz tőlük olyan lakcímkártyát kapni, amin külföldi cím szerepel. Az, hogy nincs kitöltve magyar lakcímmel, jelzi, hogy a magyar állampolgár külföldön tartózkodik. Ha pedig letelepedsz külföldön, akkor pedig magyar lakcímkártyád sem lesz, mert bevonják.
Ez fordítva is így van. Egyiptom sem fog neked magyarországi lakcímmel lakcímkártyát kiállítani, neki sincs köze a magyar címekhez.
Ha mindenáron egyiptomi lakcímkártyát szeretnél, azt kint kell intézni.


Szia Ferrero!

Nagyon szépen köszönöm a választ,így már világos.
farao
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimePént. Május 06, 2011 10:22 pm

Sziasztok!

/Ha itthon a saját önkormányzatodnál nem jelented be, hogy külföldön tartózkodsz (ilyenkor azt hiszem új lakcímkártyát állítanak ki), akkor Mo-on állandó lakóhellyel rendelkező állampolgár maradsz./

Jövő héten utazom(remélem hosszú időre).
Ez az Önkormányzati lakcím "ki-be jelentés" mennyibe kerül,vagy ez ingyen van? Mert ugyebár ma már semmi sem ingyenes. És mikorra intézik el,mennyit kell várni,vagy helyben megcsinálják? pale
Köszi a választ.
farao
Vissza az elejére Go down
Ferrero




Hozzászólások száma : 25
Registration date : 2011. Mar. 19.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeSzomb. Május 07, 2011 11:20 pm

Szia Fareo!

Lakcímbejelentéssel kapcsolatos illeték:
a) Illetékmentes a személyi azonosítót és a lakcímet igazoló hatósági igazolvány kiadása, ha arra a személyazonosító igazolvány kiadása vagy lakcímváltozás miatt kerül sor.
b) Ha a személyi azonosítót és a lakcímet igazoló hatósági igazolvány kiadására irányuló eljárásra az igazolvány elvesztése, megsemmisülése, megrongálódása miatt kerül sor, az eljárás illetéke 1000 Ft.
Ott helyben kiadják az új kártyát. Várakozási idő: az adatok változásának bepötyögése a rendszerbe, új kártya kinyomtatása és fóliázása Very Happy
Nagyon jó utat kívánok és nagyon irigyellek! 1 hete jöttem vissza Kairóból a fránya meló miatt, azóta csak bolyongok, mint a bolygó hollandi, de 2 hónap múlva megyek vissza. Nyugalom van kint. A reptéren több volt a reptéri dolgozó, mint az utas, nagyon gyorsan keresztül mentem mindenféle ellenőrzésen. A gépen sem tolongtak túl sokan, se oda se vissza.
Sok boldogságot és szerencsét a papírozáshoz. Ne hagyjátok, hogy a nagykövetség elküldjön benneteket mondvacsinált indokokkal, álljatok a sarkatokra és legyetek határozottak! Ha valakin látják, hogy gyenge, arra még rá is tesznek egy lapáttal.
Enjoy your time Smile

Üdvi:
Ferrero
Vissza az elejére Go down
Fareo

Fareo


Hozzászólások száma : 25
Location : Budapest-Cairo
Registration date : 2011. Mar. 09.

Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitimeVas. Május 08, 2011 4:43 pm

Ferrero írta:
Szia Fareo!

Lakcímbejelentéssel kapcsolatos illeték:
a) Illetékmentes a személyi azonosítót és a lakcímet igazoló hatósági igazolvány kiadása, ha arra a személyazonosító igazolvány kiadása vagy lakcímváltozás miatt kerül sor.
b) Ha a személyi azonosítót és a lakcímet igazoló hatósági igazolvány kiadására irányuló eljárásra az igazolvány elvesztése, megsemmisülése, megrongálódása miatt kerül sor, az eljárás illetéke 1000 Ft.
Ott helyben kiadják az új kártyát. Várakozási idő: az adatok változásának bepötyögése a rendszerbe, új kártya kinyomtatása és fóliázása Very Happy
Nagyon jó utat kívánok és nagyon irigyellek! 1 hete jöttem vissza Kairóból a fránya meló miatt, azóta csak bolyongok, mint a bolygó hollandi, de 2 hónap múlva megyek vissza. Nyugalom van kint. A reptéren több volt a reptéri dolgozó, mint az utas, nagyon gyorsan keresztül mentem mindenféle ellenőrzésen. A gépen sem tolongtak túl sokan, se oda se vissza.
Sok boldogságot és szerencsét a papírozáshoz. Ne hagyjátok, hogy a nagykövetség elküldjön benneteket mondvacsinált indokokkal, álljatok a sarkatokra és legyetek határozottak! Ha valakin látják, hogy gyenge, arra még rá is tesznek egy lapáttal.
Enjoy your time Smile

Üdvi:
Ferrero

Szia Ferrero!
Köszönöm a "szakértői válaszodat".
Remélem most sikerül is intéznem valamit odakint.
Neked is jó utat és sok sikert, 2 hónap múlva.
Ha,visszajöttem majd beszámolok,mi volt.
Legyetek jók és kitartást!!!

farao
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Vízum igénylés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízum igénylés   Vízum igénylés Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Vízum igénylés
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
MAGYAROK EGYIPTOMBAN :: JOGI TANÁCSOK-
Ugrás: